Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

ОХОРОНА ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ

Останнім часом на різноманітних виставкових форумах України презентується багато нового обладнання, яке наближає Україну до ознайомлення з прогресивними технологіями, зокрема з тими, які можна використати у галузі чорної металургії. Це сприятиме зниженню витрат на енергоносії та підвищенню якості кінцевого продукту відповідно до європейських і міжнародних стандартів. Нові технології у вітчизняних умовах потребують особливого підходу та спеціальної поведінки, оскільки дотримання техніки безпеки є головною передумовою збереження працездатності у металургійному виробництві. Зрозуміло, що з появою на підприємствах нових технологій мають зазнавати зміни і правила техніки безпеки при експлуатації та ремонті устаткування, відповідальність за дотримання яких несуть роботодавці.

За повідомленнями Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, останніми роками триває тенденція до зменшення кількості нещасних випадків, але, на жаль, саме в металургії спостерігаються протилежні тенденції. Представники профспілок металургійних гігантів зазначають, що тут кожне друге робоче місце не відповідає нормам охорони праці , тоді як на приватних підприємствах – кожне третє. Звичайно, подекуди винні в цьому самі працівники, які частенько просто ігнорують техніку безпеки, але найпершим завданням є посилення контролю за керівництвом підприємств.

 Декларування завдань нагляду за дотриманням безпечних умов праці як пріоритету в роботі Держгірпромнагляду, спонукання учасників виробничого процесу до впровадження інноваційних технологій, що сприятимуть зниженню ризиків і небезпек для людей, – ці заходи є лише початком створення безпечних умов трудової діяльності. Немає сенсу порівнювати роботу Держгірпромнагляду з роботою іноземних служб аналогічного призначення, але якщо ми намагаємося бути цивілізованою країною Східної Європи, то рівень роботи наших організацій має бути відповідним. І Уряд України в цьому напрямі з року в рік таки робить певні кроки.

Так, у серпні цього року Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» було розроблено проект регуляторного акта: наказ Держгірпромнагляду «Про затвердження Правил охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії». Метою прийняття цього акта є усунення недоліків чинних «Правил безопасности при ремонте оборудования на предприятиях черной металлургии» та підвищення рівня промислової безпеки шляхом впровадження нового нормативно-правового акта, гармонізованого з міжнародними і Європейськими стандартами. 20.08.2008 наказом №183 Правила були затверджені, а 16.09.2008 зареєстровані Мін’юстом.

Ці Правила з охорони праці поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють ремонт і реконструкцію устаткування підприємств чорної металургії, а також проектування та розробку технічної документації на проведення ремонтів, а їх впровадження забезпечує поліпшення безпеки праці, зниження рівня аварійності та виробничого травматизму на підприємствах металургійної галузі.

Коментар від начальника відділу збуту видавництва «ФОРТ» Савченко Олени Володимирівни:

"Металургія – одна з найважливіших галузей української економіки, що лідирує як за обсягами виробництва, так і за кількістю працюючих. На жаль, і за показниками травматизму вона також одна з перших, тому таким важливим є прийняття нових Правил охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії.

Справа в тому, що своєчасний плановий ремонт обладнання вже сам по собі є важливим фактором безпеки праці, оскільки саме використання несправного обладнання – одна з основних причин виробничого травматизму. Але й під час ремонту обладнання нещасні випадки трапляються дуже часто, якщо виробничий персонал не підготовлений належним чином до виконання таких робіт. Додатковим фактором ризику є те, що обладнання, яке використовується в металургії, зокрема в чорній, стає дедалі складнішим і потужнішим. Тому в нових Правилах багато уваги приділяється питанням підготовки працівників до проведення ремонтних робіт.

З виходом цих Правил підприємства чорної металургії отримали потужний засіб для захисту життя і здоров’я своїх працівників, треба лише вміло ним скористатися".

«Метали. Технології&Обладнання» №44 (78027 жовтня 2008 року

( 19 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*