ОХОРОНА ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ

                                                         Web-сервіс з охорони праці та безпеки

                                                                                                                  на підприємстві


Пошук в магазині поширений
Головна Інтернет-магазинДСТУ та ГОСТВидавничі послугиНовиниПублікаціїКонтактиFOR FOREIGN PARTNERS

   
Правила охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії


            Останнім часом на різноманітних виставкових форумах України презентується багато нового обладнання, яке наближає Україну до ознайомлення з прогресивними технологіями, зокрема з тими, які можна використати у галузі чорної металургії. Це сприятиме зниженню витрат на енергоносії та підвищенню якості кінцевого продукту відповідно до європейських і міжнародних стандартів. Нові технології у вітчизняних умовах потребують особливого підходу та спеціальної поведінки, оскільки дотримання техніки безпеки є головною передумовою збереження працездатності у металургійному виробництві. Зрозуміло, що з появою на підприємствах нових технологій мають зазнавати зміни і правила техніки безпеки при експлуатації та ремонті устаткування, відповідальність за дотримання яких несуть роботодавці.

Правила охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургіїЗа повідомленнями Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, останніми роками триває тенденція до зменшення кількості нещасних випадків, але, на жаль, саме в металургії спостерігаються протилежні тенденції. Представники профспілок металургійних гігантів зазначають, що тут кожне друге робоче місце не відповідає нормам охорони праці , тоді як на приватних підприємствах – кожне третє. Звичайно, подекуди винні в цьому самі працівники, які частенько просто ігнорують техніку безпеки, але найпершим завданням є посилення контролю за керівництвом підприємств.

 Декларування завдань нагляду за дотриманням безпечних умов праці як пріоритету в роботі Держгірпромнагляду, спонукання учасників виробничого процесу до впровадження інноваційних технологій, що сприятимуть зниженню ризиків і небезпек для людей, – ці заходи є лише початком створення безпечних умов трудової діяльності. Немає сенсу порівнювати роботу Держгірпромнагляду з роботою іноземних служб аналогічного призначення, але якщо ми намагаємося бути цивілізованою країною Східної Європи, то рівень роботи наших організацій має бути відповідним. І Уряд України в цьому напрямі з року в рік таки робить певні кроки.

Так, у серпні цього року Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» було розроблено проект регуляторного акта: наказ Держгірпромнагляду «Про затвердження Правил охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії». Метою прийняття цього акта є усунення недоліків чинних «Правил безопасности при ремонте оборудования на предприятиях черной металлургии» та підвищення рівня промислової безпеки шляхом впровадження нового нормативно-правового акта, гармонізованого з міжнародними і Європейськими стандартами. 20.08.2008 наказом №183 Правила були затверджені, а 16.09.2008 зареєстровані Мін’юстом.

Ці Правила з охорони праці поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють ремонт і реконструкцію устаткування підприємств чорної металургії, а також проектування та розробку технічної документації на проведення ремонтів, а їх впровадження забезпечує поліпшення безпеки праці, зниження рівня аварійності та виробничого травматизму на підприємствах металургійної галузі.

 

Коментар від начальника відділу збуту видавництва «ФОРТ» Савченко Олени Володимирівни:

 

"Металургія – одна з найважливіших галузей української економіки, що лідирує як за обсягами виробництва, так і за кількістю працюючих. На жаль, і за показниками травматизму вона також одна з перших, тому таким важливим є прийняття нових Правил охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії.

Справа в тому, що своєчасний плановий ремонт обладнання вже сам по собі є важливим фактором безпеки праці, оскільки саме використання несправного обладнання – одна з основних причин виробничого травматизму. Але й під час ремонту обладнання нещасні випадки трапляються дуже часто, якщо виробничий персонал не підготовлений належним чином до виконання таких робіт. Додатковим фактором ризику є те, що обладнання, яке використовується в металургії, зокрема в чорній, стає дедалі складнішим і потужнішим. Тому в нових Правилах багато уваги приділяється питанням підготовки працівників до проведення ремонтних робіт.

З виходом цих Правил підприємства чорної металургії отримали потужний засіб для захисту життя і здоров’я своїх працівників, треба лише вміло ним скористатися".

«Метали. Технології&Обладнання» №44 (780) 27 жовтня 2008 року             

Наша адреса: м. Харків, пров. Театральний, 11/13, к. 518
Для листів: 61023, м.Харків, а/с 10325
Тел./факс: (057) 714-20-57, 714-09-08, 715-63-65, 715-66-75, 758-77-85

E-mail: fortsales@ukrpost.ua

© Copyright 2007 Видавництво ФОРТ. Всі права захищені.
Створення інтернет магазину - Melbis Shop. Дизайн сайту - Promodo™

 

ФОРТ на Twitter     ФОРТ на Facebook      ФОРТ на Google+    ФОРТ на YouTube    ФОРТ В Контакте