Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Чи можна отруїтися каналізаційними газами?

З настанням спекотної погоди процес накопичення отруйних газів в каналізаційних колодязях та резервуарах стає інтенсивніше. Отруєння клоачными газами в 50% випадків виявляються смертельними. А страждають, як правило, ті, хто не ставить на перший план власну безпеку та безпеку колег.

Отруєння отримують не тільки працівники водоканалів, перевіряють справність трубопроводів, але й випадкові перехожі та діти, які намагаються дістати закотилася у відкритий люк м'яч. Надихався газами і не зміг вилізти назовні.

На одному з комунальних підприємств Харківської області пояснили, що головною причиною смерті працівників є нехтування правилами техніки безпеки. «Судіть самі, у селищі Шевченкове під час ремонтних робіт від отруйних газів в колекторі загинули троє чоловіків. Вони спустилися в каналізацію без засобів захисту», — підкреслив співрозмовник, який просив не згадувати його імені.

За його словами, рік тому в Зміїві під час прочищення каналізаційного колектора загинув слюсар. Він та двоє його колег у неробочий час вирішили підзаробити, прочистивши затор каналізації. Від спеки в колекторі накопичилася велика кількість сірководню. Слюсар від отруєння газом помер миттєво, його колегу вдалося врятувати. За даними лікарів Зміївської лікарні, чоловіки були в стані алкогольного сп'яніння. У місцевому водоканалі повідомили, що роботи проводилися з порушеннями техніки безпеки: без засобів захисту.

Варто відзначити, що не завжди отруєння закінчуються летально. 7 травня 2010 року в Луганській області співробітникам МНС вдалося врятувати двох слюсарів, які чистили каналізаційні колодязі в містечку вагоно-ремонтного заводу р. Попасній і опинилися в підземній пастці. Один спустився в колодязь і почав роботи, а другий страхував зверху. Коли ж того, який знаходився в колодязі, стало погано, його напарник спустився на допомогу, але самостійно підняти колегу не зміг. Через деякий час йому стало погано і він почав кликати на допомогу. Чоловік із сусіднього будинку викликав рятувальників МНС. Постраждалих доставили в реанімаційне відділення лікарні р. Первомайська з діагнозом отруєння сумішшю каналізаційних газів (парами сірководню та аміаку).

У колодязях та інших підземних комунікаціях рідко спостерігається присутність якого-небудь одного газу. Зазвичай це коктейль з декількох газів, вдихання яких може призвести до миттєвої втрати свідомості і загибелі.

Порівняно з іншими нещасними випадками, отруєння каналізаційними газами зустрічаються нечасто. Ці гази містять продукти гниття органічних речовин (сірководень, аміак, нижчі вуглеводні). Несприйнятливість запаху сірководню при його високих концентраціях і нейтротоксичность є причинами раптової втрати свідомості постраждалими, це є передумовою для масових уражень організму.

В Інституті екогігієни і токсикології ім. Ведмедя розповіли, що у виробничих умовах знаходять широке поширення газоподібні хімічні речовини: оксиди азоту, аміаку, пари брому, фтористого водню, хлор, сірчистий газ, фосген та ін

Журнал «Промислова безпека» №6 2010 р.

ХОЧЕТЕ ЗАХИСТИТИ СВОЇХ ПРАЦІВНИКІВ ВІД ОТРУЄННЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИМИ ГАЗАМИ?

Видавництво «ФОРТ» пропонує вам такі варіанти:

  1. Комплект плакатів «Безпека робіт в каналізаціях» – для вивішування у виробничих приміщеннях.
  2. ССБТ«Експлуатація водопровідних і каналізаційних споруд і мереж. Загальні вимоги безпеки»– для більш детального вивчення питання та проведення інструктажів.

Замовити їх можна в нашому інтернет-магазині або за телефоном (057) 701-4895, 714-09-08. Звертайтесь, будемо раді допомогти!

( 172 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*