Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Знаки безпеки з охорони праці в Україні: вибираємо

ЗНАКИ БЕЗПЕКИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ В УКРАЇНІ: ВИБИРАЄМО

Якщо ви лише недавно почали займатися питаннями безпеки на своєму підприємстві і намагаєтеся зорієнтуватися в потоці інформації на цю тему – дана стаття буде вам корисна. Особливо якщо найближчим часом ви очікуєте перевірку з охорони праці. Звичайно, всі кроки, які слід зробити у зв'язку з цим, вирішує конкретна ситуація: чим займається підприємство, яке обладнання на ньому використовується, скільки людей в штаті і т. п. Але, разом з тим, у законодавстві України існує ряд універсальних правил, дотримання яких однаково важливо для всіх. І вони вимагають постійної уваги.

Один з таких питань, за якими необхідно стежити регулярно – це знаки безпеки з охорони праці. В Україні на даний момент діє Технічний регламент, затверджений у 2009-му році. У ньому детально розглянуті всі види таких знаків, а також інших сигнальних систем. Зупинимося на них коротко.

Основні види знаків безпеки, що діють в Україні

Для забезпечення безпеки працівників протягом виробничого процесу можуть застосовуватися графічні, світлові, звукові і словесні сигнали, а також жести рук. Всі ці види сигналів не взаємозамінні, зазвичай вони доповнюють один одного. Однак при можливості вибрати той чи інший спосіб подачі інформації – це вибір часто очевидна. Для передачі світлових і звукових сигналів необхідно спеціальне обладнання. Для регулювання за допомогою жестів зі штату потрібно виділити і навчити окремої людини: сигнальника, а це досить затратно, до того ж такий працівник виявляється осторонь від робочого процесу, що позначається і на загальній продуктивності праці. Найбільшою популярністю тому користуються графічні знаки безпеки з охорони праці. В Україні вони легко доступні, причому купити їх можна досить недорого. Вони універсальні, довговічні, прості в застосуванні.

Технічний регламент підрозділяє графічні знаки на заборонні, попереджувальні, розпорядчі, а також на сигнали пожежної безпеки. Їх зовнішній вигляд повинен відповідати вимогам чинного в Україні ДСТУ ISO 3864-1:2005 та ДСТУ ISO 6309:2007. Вони являють собою прямокутник, круг або трикутник певного кольору з графічним символом всередині. Колір визначається окремо для кожної групи знаків, а накреслення – індивідуально, в залежності від переданої інформації. Загальними вимогами є чіткість, хороша видимість і стійкість до негативних впливів атмосфери (сніг, дощ, холод, спека, прямі сонячні промені).

Вашому підприємству потрібні знаки безпеки?

Видавництво «Форт» випускає не тільки літературу з охорони праці, але і всі види наочних посібників. Ми пропонуємо вам продукцію, що відповідає всім перерахованим вище стандартам. Працюємо як з підприємствами, так і з приватними особами по всій Україні. Обсяг замовлення, який ви можете розмістити у нас – від 5 штук і вище. Незалежно від того, замовите ви велику партію або кілька одиниць, ми обслужимо вас якісно і в строк! Зателефонуйте нашим менеджерам і переконайтеся: (057) 714-09-08. Або просто розмістіть заявку на знаки безпеки в нашому інтернет-магазині.

( 74 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*