Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Знаки безпеки праці

Зміст
  1. ЗНАКИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ
  2. Для чого потрібні знаки безпеки
  3. Які бувають знаки безпеки праці
  4. Що входить в обов'язки керівника підприємства?

ЗНАКИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ

Будь-який керівник підприємства, незалежно від того, займається він виробництвом або соціально-культурною діяльністю, так чи інакше стикається з необхідністю організації безпеки своїх співробітників. Добре, якщо в штатному розписі є відповідна посада: тоді ці питання можна доручити фахівцеві. Але якщо інженера з охорони праці немає – доводиться вникати у все самому. Постараємося вам допомогти.

Для чого потрібні знаки безпеки

Аж ніяк не для «галочки» у звіті. Хоча дійсно, один з основних моментів, на що насамперед звертає увагу будь-який перевіряючий – це наявність на території підприємства знаків безпеки праці. Це свого роду індикатор ставлення керівництва до умов праці. Якщо такі знаки є – і на щитах електроустановок, і на евакуаційних шляхах, і поряд із засобами пожежогасіння – значить, на підприємстві комплексно підходять до організації безпеки. А ось їх відсутність – явний сигнал про те, що ці питання ігноруються, і тут напевно будуть знайдені ще більш серйозні порушення.

Які бувають знаки безпеки праці

Це залежить від їх функцій. Зазвичай знаки безпеки поділяють на такі категорії: заборонні, попереджувальні, розпорядчі, вказівні, інформаційні. Цікаво, що їх оформлення повністю відповідає психологічній карті сприйняття кольору більшістю людей. Якщо червоний і жовтий, як правило, збуджують, мобілізують нашу психіку і увагу, то не дивно, що вони використовуються в забороняють знаки електробезпеки: у тих сферах, де від швидкості реакції може залежати збереження життя. Синій і зелений – навпаки, заспокоюють, гармонізують. Вони і правда більше підходять для розпорядчих та інформаційних знаків – щоб було легше налаштувати людину на потрібний лад, зняти напруження, яке завжди виникає у ситуаціях обмеження свободи дій. Крім того, ці кольори сприяють збереженню енергії, яке буває необхідно при боргом, монотонній праці.

Що входить в обов'язки керівника підприємства?

Першим ділом вам слід визначити, з якими видами потенційної небезпеки можуть зіткнутися ваші співробітники в процесі роботи. Це не завжди очевидно, тому скористайтеся відповідними інструкціями, правилами і ГОСТами, або отримаєте професійну консультацію. Також слід пам'ятати, що в будь-якому приміщенні, незалежно від його призначення, має дотримуватися пожежна безпека – а це окрема серія правил. Наступний крок – визначити і вибрати відповідні знаки, з допомогою яких ви будете координувати дії персоналу. Має значення тільки інформація, яку несе та чи інша табличка, але і її розмір: це залежить від дальності огляду і ступеня освітленості приміщення. Можливо, вам краще зупинити свій вибір на сигналах з флуорісцентним ефектом або з підсвічуванням.

Якщо Вашому підприємству потрібні знаки безпеки праці – видавництво «Форт» пропонує цю продукцію в будь-яких кількостях, оптом і в роздріб. Щоб зробити замовлення – зателефонуйте нашим менеджерам, або залиште заявку в інтернет-магазині.

( 8 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*